Tüm Saçlar için Canlandırıcı Bakım Maskesi

Canlandırıcı saç bakım maskesi Sarımsak ve Capixyl içeriği ile, dökülmeye eğilimli zayıf saçları güçlendirir. Hafif ve yağlılık bırakmayan formülü ile, aynı zamanda eşsiz bir bakım sağlar. Kullanım: Şampuanlama sonrasında ıslak saç uçlarına uygulayın, 2-3 dakika bekletin ve iyice durulayın.

Canlandırıcı Saç Bakım Maskesi

Saçlar, hava kirliliği gibi çevresel faktörler nedeniyle, güneşten, boyadan veya maşadan dolayı cansız ve yıpranmış görünebilir. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz canlandırıcı saç maskeleri böyle durumlarda saçlarınızı kısa sürede yumuşak ve parlak yapmak için idealdir. Kozmetik ürünler yerine Farmasi Canlandırıcı Bakım Maskesi doğal malzemelere bir şans verebilirsiniz.

Canlı Saçlar için Gerekli Besinler

Yetersiz ve düzensiz  beslenme tüm sistemimize zarar verir. Bu durumun  içimizde nelere sebebiyet verdiğini, ancak, daha sonra fark ederiz.

Saç, yaşayan bir organizmadır. Saç, ancak, köklerinden ve kan yoluyla beslenir. Yani saçlarımızı kozmetikler değil, sadece, yediklerimiz besler.

etersiz ve sağlıksız beslenme, sık sık cilt kurumasına, enfeksiyona, saç derisinde iltihaba yol açabilir.

Saçlarımızın canlı ve sağlıklı olmasını istiyorsak, her şeyden önce beslenmemize dikkat etmeliyiz. Yeterince, protein, demir, çinko, B 12 vitamini, folik asit ve bakır almalı, sigarayı bırakmalı ve alkol kullanımını azaltmalıyız.

Vücudumuzun genel yapısı için, ne kadar gerekli ise, saçlarımızın göz kamaştırıcı bir görünüm alması için de, sağlıklı yiyecekler gerekli.

B Vitaminleri : Bira mayası, ciğer, somon balığı, özellikle kuzu eti, tavuk eti, muz, domates salçası, kepekli yiyecekler, baklagiller, başta doğal buğday olmak üzere tohumlarda ve yumurtada bulunur. Buna rağmen B12 eksikliğine çok sık rastlanır. Çünkü yiyeceklerdeki B12’nin hazmı, midemizde bulunan ve zamanla salgılanması azalan bir maddeyi gerektirir. Bu nedenle gerekiyorsa vitamin desteği almalısınız.

Doğal maden suları, badem, avokado, fasulye, kırmızı pancar, mısır gevreği, hurma, yeşil yapraklı sebzeler, ciğer, böbrek, et, yumurta, balık, fındık, midye, şeftali, armut, piliç, kabak, kuru üzüm, pirinç, tahıl, deniz sebzeleri ve istiridyede bol miktarda bulunur.

Çinko : Doğal maden suları, biftek, istiridye, hindi, tahıl ve baklagiller ve tüm lifli yiyeceklerde bulunur.

Folik asit : Ispanak, domates, domates suyu, portakal suyu, ekmek, kepek, kuşkonmaz, enginar, Brüksel lahanası, börülce, ayçiçeği çekirdeği gibi gıdalarda bulunur.

Bakır : Sakatatlar, kabuklu deniz ürünleri, sardalye balığı, fındık, fıstık, badem, mantar, kuru erik, tohumlar, buğday kepeği ve tam tahıl ürünleri en zengin bakır kaynaklarıdır.

Canlandırıcı Saç Bakım Maskesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× How can I help you?