Çay Ağacı Yağı Yüz Yıkama Jeli

Çay Ağacı Yağı Özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde cildinizi kurutmadan fazla yağlardan arındırır. Kiri nazik ama etkili olarak temizler. İçeriğindeki Çay ağacı yağı ile cildi pürüzsüzleştirmeye yardımcıdır.

Yüz yıkama jelinin faydaları oldukça fazladır. Öncelikle yüz yıkama cilt bakımınız ve hijyeninizin en önemli parçasıdır. Sabunlar vücudunuz için uygun olsa da cildiniz daha hassastır ve sivilceler, lekeler ve yara izlerine daha yatkındır. Bu nedenle yüz yıkama jeli kullanmanın, anında etkisini göreceğiniz faydalarıyla beraber, yıllar boyu sürekli kullanma sonucu da uzun vadede faydalarını göreceksiniz.

Çay Ağacı Yağı Yüzünüzü temiz tutar

Yüz cildinizi yağdan, tozdan ve kirden arındırmak yüz yıkama jelinin faydalarının belki de en önemlisidir. Yüzünüz doğal olarak yağ ve ter salgılar. Bunun yanında kir ve makyaj da üzerine eklenir ve cilt gözeneklerini tıkayabilir. Cilt gözeneklerinin tıkanması da sivilce ve siyah noktalara sebep olabilir. Her gün yüz yıkama jeli kullanmak cildinizin temiz olmasını sağlar.

Yüz yıkama jeli cildinizi nemlendirir

Yüz yıkama jellerinin sıradan sabunların aksine nemlendirme özelliği de vardır. Cildiniz çok hassastır ve doğal koruyucusu olan yağ tabakası sayesinde nemini muhafaza eder. Sıradan sabunlar ve vücut yıkama jelleri yüzünüzdeki koruyucu yağ tabakasını bozup cildinizin kurumasına neden olabilir. Diğer yandan yüz yıkama jelleri yalnızca fazla yağ tabakasını temizler ve cildin nemini korumasına yardımcı olur.

Cilt lekelerini iyileştirir

Yüzdeki lekeleri kontrol etme ve önleme de düzenli yüz yıkama jeli kullanmanın getirdiği faydalardan biridir. Eğer yüzünüzde lekeler varsa yüz yıkama jeli kullanmanız onlardan daha hızlı kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Zaten var olan cilt lekelerinin kötüleşmesini engeller ve daha hızlı iyileşmesini sağlar. Düzenli kullanım ile yüz yıkama jeli cilt lekelerinin oluşumunu önler.

Ölü cildin dökülmesini sağlar

Yüzünüzdeki ölü cildin dökülmesini yüz yıkama jelinden başka, bu konuda özelleşmiş ürünler ile de yapabilirsiniz ancak çoğu yüz yıkama jeli yüzdeki ölü cildin atılmasına da yardımcı olur. Bu özelliğe sahip yüz yıkama jelleri ölü hücrelerin dökülmesini sağlarken, alttaki taze hücrelerin yüzeye çıkmasına neden olur. Bu da cildinizin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar.

Doğru ürünü seçmek

Cildiniz için doğru yüz jelini bulmak çok önemlidir çünkü yanlış seçim cilt problemlerine yol açabilir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa nemlendirici kremler cilt gözeneklerinizin kapanmasına neden olarak sivilcelere yol açabilir. Genel olarak yağlı ciltlere en iyi gelen yüz yıkama jelleri yağ içermeyen sıvı jellerdir. Kuru ciltlere ise krem bazlı jeller önerilmektedir. Akne sorunu olan viltler için salisilik asit içerikli yüz yıkama jelleri uygun iken karma ciltlere de yumuşak yüz yıkama jellerini kullanması önerilmektedir. Yüz yıkama jellerini satın alırken etiketlerini okuyun ve hangi tip cilt için üretildiğine dikkat edin.

Yüzünüzü temiz tutar.
Yüz yıkama jeli cildinizi nemlendirir.

× How can I help you?